top of page

Niewydolność żylna

 

Piękne i lekkie nogi, to marzenie każdej kobiety. Niestety czasami na drodze ku pięknu i lekkości staje niewydolność żylna, choroba zróżnicowana klinicznie, jednak u jej podstaw leży nieprawidłowe funkcjonowanie naczyń żylnych.

 

W zależności od stopnia zaawansowania niewydolności żylnej pacjenci zgłaszają się do lekarza z powodu różnych objawów.

 

Na początkowym etapie niewydolność żylna manifestuje się głównie pojawianiem się na kończynach dolnych tzw. pajączków naczyniowych czyli teleangiektazji, które przez pacjentów postrzegane są głównie jako problem kosmetyczny.

Kolejnym etapem jest powstawanie mniejszych i większych żylaków. Na tym etapie niewydolności żylnej często towarzyszą również nieprzyjemne dolegliwości, takie jak uczucie ciężkości kończyn dolnych, obrzęki, czy wręcz dolegliwości bólowe.

Z czasem dołączają się szpecące zmiany skórne, często okrężne, obejmujące cały obwód łydki. Etap ten bezpośrednio poprzedza ostatnie stadium niewydolności żylnej, które wiąże się z powstawaniem uciążliwych owrzodzeń goleni trudno poddających się leczeniu metodami tradycyjnymi i często towarzyszących pacjentowi przed długie lata życia.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani diagnostyką i nowoczesnym leczeniem problemów związanych z chorobami naczyń żylnych, serdeczenie zapraszam na konsultacje.

Dowiedz się więcej

Zabieg laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych (EVLT)

W tej części możesz przeczytać o metodzie laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych

"Nasze Zdrowie" Artykuł o leczeniu niewydolności żylnej

Tutaj możesz przeczytać więcej na temat niewydolności żylnej i możliwościach leczenia schorzenia przy pomocy metody nazywanej "skleroterapią". Artykuł był publikowany na łamach miesięcznika "Nasze zdrowie".

Zalecenia dla pacjentów po zabiegu skleroterapii

Tutaj znajdziesz informacje na temat postępowania i zaleceń po zabiegu skleroterapii.

Pisemna zgoda na zabieg skleroterapii

Tutaj znadziesz typową pisemną zgodę na zabieg skleroterapii, treść której pacjent powininen zaakceptować przed wykonaniem zabiegu.

Please reload

bottom of page